Punktem wyjścia są zwinne wartości.

Zrozumienie wartości opisanych w „the Agile Manifesto” jest dla mnie podstawą wszelkich działań.  Pracę z zespołami zaczynam od zbudowania ich zrozumienia oraz tego, jak wpływają na codzienną pracę, komunikację i wszelkie projektowe interakcje.

Od ogółu do szczegółu.

Punktem wyjścia jest wyzwanie, z którym mierzy się organizacja mojego klienta. Na podstawie diagnozy ustalamy program, za pomocą którego iteracyjnie wcielamy w życie procesy i narzędzia wspierające przejrzystość, inspekcję i adaptację.

Konsulting

W ramach współpracy konsultingowej, wraz z liderami oraz członkami zespołów wspólnie określamy wyzwania związane ze zwinną transformacją. A następnie opracowujemy plan wdrażania procesów i narzędzi, które poszczególne problemy pomogą rozwiązać.

Mentoring

W chwili obecnej skupiam się przede wszystkim na mentoringu Scrum Masterów. Pomagam zrozumieć na czym ta rola polega oraz identyfikować antywzorce związane z jej postrzeganiem. Z moimi mentees pracujemy nad rozwojem ich kompetencji z obszarów facylitacji, mentoringu i coachingu zespołów Scrum.

Co klienci mówią o współpracy ze mną…

Aks był niezwykle kompetentny, sumienny i zaangażowany podczas pracy ze mną. Co więcej, był w stanie dostosować się do sytuacji i ustalić priorytety, aby adaptować się do moich potrzeb.

Z pewnością poleciłbym go innym, którzy zajmują się Agile lub chcieliby zanurzyć się w meandry Scruma.

Jarosław Ziółkowski, Management Consultant at Accenture

Miałam przyjemność pracować z Marcinem krótko, ale bardzo intensywnie. Marcin komunikuje się świetnie i posiada szeroką wiedzę z zakresu Scruma.

Chciałabym mieć więcej okazji do współpracy z Marcinem. Jego entuzjazm na temat Agile pozwala wkroczyć do tego świata z łatwością. Jest czystą inspiracją.

Agata Laskowska, Implementation Project Manager at Zendesk

Wsparcie doraźne lub długofalowe

W trakcie 15-tu lat pracy w branży IT wcielałem się w role Project Managera, Team Leadera zespołu Developerów, Product Ownera, Scrum Mastera i Agile Coacha.

Na co dzień mierzyłem się z wyzwaniami w realizowaniu projektów w software house, branży kreatywnej, jak i przy rozwijaniu produktu.

Z moimi klientami pracuję w ramach pojedynczych konsultacji oraz długofalowych projektów.

  • Efektywne retrospektywy
  • Mentoring Scrum Masterów
  • Wprowadzenie do roli Product Ownera
  • Budowa zwinnego mindsetu w Zespole
  • Budowanie samoorganizacji
  • Wartościowe wydarzenia Scrum
  • Rekrutacja do zespołu IT w zgodzie z wartościami Agile