Zwinna Piąteczka #1

Pięć odnośników do interesujących i wartościowych (moim zdaniem) treści, na które natknąłem się niedawno.

Słowem wstępu

Blisko dekadę temu, w czasach gdy byłem jeszcze lifestyle’owym blogerem kojarzonym z szeroko pojętą kulturą, uruchomiłem pewien nieregularny cykl. Posty publikowane w ramach tej serii nazywałem „piąteczkowymi Piąteczkami”.

Kolejne odsłony pojawiały się w piątki i zawierały pięć rekomendacji treści zewnętrznych, które zainteresowały mnie niedawno i które uznałem, że warte są polecenia moim czytelnikom.

Seria ta zgromadziła pewne grono zwolenników. I gdy w zeszłym roku zamknąłem etap MyNameIsAks.com, to wiedziałem że cykl ten prędzej czy później zaadaptuję do agile’owego kontekstu.

Zatem: oto i on. Pierwszy odcinek Zwinnej Piąteczki.

Dzisiejsze rekomendacje

„Słowo wstępu” być może i jest obszerniejsze pod względem ilości słów, ale… prawdziwe mięsko kryje w sobie poniższa lista.

Oto pięć smakołyków, na które ostatnio trafiłem:

🎥 Curtis Reed (Pragmatic Agile From the Trenches) o tym, jak wprowadzić zespół w meandry „vertical slicing”: zobacz na YouTube

📓 Susan David o zachęcaniu do autentyczności i emocjonalnej zwinności:
zobacz na LinkedIn

📓 Andrei Branescu i jego infografika na temat oceny konfliktów w zespole:
zobacz na LinkedIn

📚 Jeremy Randall przypomina o swojej (darmowej) książce „Scrumify your life”, która jest „bardzo krótkim przewodnikiem wykorzystującym zasady Agility i Scrum, aby pomóc ci zająć się ważnymi rzeczami w życiu poza pracą”: pobierz Scrumify

📓 Georgina Hughes o technikach psychologii pozytywnej dla liderów:
zobacz na LinkedIn


Plus BONUS:

mój człowiek Gareth i ekipa Parabol prowadzą ankietę skierowaną do zespołów, które estymują. Dołożysz coś od siebie? Wypełnij formularz!


PS. Anglojęzyczna wersja rekomendacji dostępna jest w formie posta na LinkedIn.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.